עלילות שווא ועבירות מין

 

תחום עבירות המין וההטרדה המינית הינו תחום טעון ורווי מתחים.

כיום, כל אחד מבין כי נקודת הפתיחה המערכתית בעולם המשפט הינה כי המתלוננת דוברת אמת. 

במצב דברים זה, על פערי הכוחות שבין רשויות התביעה לחשוד הבודד "נפתח" הוויכוח העובדתי והמשפטי.

במקביל, התפתחה תופעה מדאיגה של הגשת תלונות שווא ו/או ב"שיטת המצליח", כגון אגב הליך גירושין ו/או "קשר" לא מחייב שלא הסתיים כמצופה ועוד.

ולעיתים, לכל האמור, מתלווה רעש תקשורתי רב לרבות הליכי "שיימינג" ברשתות החברתיות עד כדי כך שהחשוד כבר נשפט ונמצא אשם בכיכר העיר התקשורתית.

במצב דברים זה, החשוד שהינו בחזקת חף מפשע, מוצא את עצמו מתויג כעבריין וזאת אל מול מעגליו החברתיים והתעסוקתיים תוך גרימת נזקים בלתי הפיכים לתא המשפחתי שלו, לנפשו, לבריאותו, לשמו הטוב ולפרנסתו.

 

משרדי, בטיפולי הבלעדי, מתמחה במתן מענה מהיר, יסודי ונמרץ בכל הקשור לאופן ודרך ההתנהלות במצבי משבר חמורים אלו.

 

חשוב להבין כי טיפול מקצועני, יסודי וחכם יכול להוביל לכך שהתיק ייסגר בהקדם! וכי למעשה יתגלה כי עסקינן במתלוננת שאינה דוברת אמת. ויודגש, טיפול מהיר ונכון מונע את הרחבת מעגלי הנזק, כמו גם שהוא מוביל לסגירת התיק הפלילי ו/או להשגת הישגים משמעותיים אחרים.

 

יחד עם זאת, אסור לשכוח כי המאבק המשפטי אינו נגמר רק בעולם המשפט ולעיתים קרובות יש צורך להיעזר בסיוע של אנשי תקשורת, מומחים, חוקרים פרטיים ועוד.

 

כחשוד בפלילים, אני אעזור לך בחירוף נפש, במחויבות מלאה ובזמינות מיידית, מתוך ידיעה כי הינך מצוי בסערה הקשה בחייך. ברגעי המשבר, אני אהיה כאן לצידך ואסייע לך להילחם במערכה. אנחנו נתכונן, נחשוב, ניזום ונגיב למתרחש בכל אחת מן הזירות הרלוונטיות כשמטרת העל הינה סגירת התיק הפלילי, התוצאה הטובה עבורך.

 

דו"ח של איגוד מרכזי הסיוע בנושא תקיפה מינית לשנת 2017 מתאר מציאות לפיה 84% מהתיקים בעבירות מין שטופלו בפרקליטות נסגרים. יחד עם זאת, עדיין מתייחסים אל המתלוננת כאל קורבן עבירה:

 

יש הרבה מה לעשות במצבך וחשוב להגיב ולפעול מהר ובאופן מידתי בכל רגע נתון. הגורמים האמונים ברשויות התביעה נכונים לשמוע ולהקשיב, כמו גם שיודעים להחליט החלטות נכונות ו"אמיצות" כשצריך להורות על סגירת התיק.

הקדם להתקשר אלי שכן ייעוץ מיידי יכול להציל את חייך. ככול שתמתין מרחב ההזדמנויות קטן וסיכוי ההצלחה בהתאם.

?הוגש כנגדך כתב-אישום האם יש לך סיכוי

קודם כל התשובה הכי כן ואתה לא לבד, בישראל, נכון ל-2018, משטרת ישראל הגישה 46,704 כתבי-אישום, ולא כולם הסתיימו בהרשעה.

במסגרת כתבה זו אנסה להעניק לך כלים מעשיים לצורך קבלת ההחלטות הנכונות.

1. קח נשימה ותבין שאתה לא צריך לקבל החלטות מהירות ומתוך לחץ. אמת, המצב לא נעים, אי-וודאות מטורפת, חששות, לאן הולכים, איך העניין יסתיים? האם אשב בכלא? מה יגידו הסובבים אותי? להסתיר? לשתף?

2. כן, שתף אדם קרוב שאתה מעריך וסומך על שיקול-דעתו, במצבים מלחיצים ולחוצים חשוב שיהיה לידך אדם נוסף. כך, לרוב, תוכל להימנע מטעויות.

3. כתב-האישום הוא רק "צד אחד למטבע". האמת שלך היא הצד השני ושום דבר לא סגור, לרוב בשלב ההחלטה להגיש את כתב-האישום למדינה אין את כל המידע שיש לך. החיסרון של המדינה הוא היתרון שלך וצריך לדעת היטב איך לנצל אותוו.

4. גם בשלב זה אפשר "לדבר" עם המדינה ולשכנע אותה שהיא טועה. הגשת כתב-האישום היא לא סוף הדרך אלא רק ההתחלה והמדינה יודעת זאת היטב. גם המדינה יודעת שלא יהיה לה קל להוכיח את המתואר בכתב-האישום (העדים עדיין לא נחקרו על דוכן העדים, היא לא יודעת את כל מה שהנאשם יודע ויש לו להציג ועוד) ולכן שווה לה להקשיב לך. 

5. המדינה לא מחזיקה בכל המידע שאתה יודע. חשוב להיות יצירתיים ולנסות למצוא כל פרט שיכול להוכיח את האמת שלך. בכדי לפוצץ בלון מספיקה סיכה קטנה.

6. אל תבזבז זמן יקר ואל תחכה לרגע האחרון. המועד שנקבע לך לדיון נראה רחוק אבל בכדי להכין את הצד שלך הכי טוב רצוי להתחיל לעבוד בלי לחץ. לעיתים ההגעה לחומרים חשובים שיכולים לעזור לך לוקחת זמן

 

לפגישת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות צור איתי קשר ב - 054-7724545