הכנה לחקירה

 

אין ולא יכול להיות דבר חשוב יותר מהכנה נכונה, יסודית ומוקפדת לקראת חקירת משטרה ו/או רשות חוקרת אחרת, כגון, רשות ניירות ערך, מס הכנסה, מס ערך מוסף ועוד.

ככול שמקדימים להתכונן כך מגדילים משמעותית את סיכוי ההצלחה לסגירתו המוקדמת של התיק.

עצת הברזל הינה כשיש ספק כי הינך עתיד להיות מוזמן לחקירה, פעל באופן מידי והתייעץ עם עורך-דין פלילי אשר בקיא ומבין בתחום, כזה אשר יודע ויכול לראות את מלוא פוטנציאל החשיפה שלך, ולא רק את זה שאתה חושד לגביו.

 

אחד מתפקידיו הבסיסיים של עורך-הדין אשר מכין אותך לקראת החקירה הינו לימוד יסודי של הזירה העובדתית והמשפטית עימה הינך מתמודד.

זכור היטב כי הכנה מקיפה ויסודית תעזור לך לעמוד בלחצים אשר יופעלו עליך במסגרת החקירה.

הכנה מקיפה ויסודית אף תאפשר לך לשלוט בנרטיב החקירה ואף להיות זה שמוביל אותה, מהותית.

משרדי מתמחה בהכנה מקצוענית על הצד המחמיר לקראת חקירת המשטרה וזאת תוך שקילת כל התרחישים, הצגת מלוא הזוויות ומציאת כל הבקיעים בגרסתך. רק ורק כך תוכל להבין מהם היתרונות ומהם החסרונות במצבך וכיצד ניתן להתמודד עימם נכון.

 

בכל מקרה, במידה ולא הצלחת להתכונן לחקירה מבעוד מועד המתן לעורך-דינך ואל תדבר עם איש עד שיתאפשר לך לממש את זכותך להיוועץ בעורך-דין. ויודגש, השימוש בזכות השתיקה עד לקיומו של מפגש עם עורך-דינך לא יזיק לך בדבר. לעומת זאת, הנזקים אשר יגרמו לך במידה ותדבר בטרם ההיוועצות עם עורך-דינך הינם בלתי הפיכים. שים לב שאינך מדבר על עניינך עם איש, אפילו לא באופן בלתי פורמלי ואפילו לא עם המוכר בקיוסק או המנקה בשירותים.

עשה ככול יכולתך בכדי להיוועץ עימי לפני הגעתך לרשות החוקרת, עשה זאת מוקדם ככול הניתן,

אני זמין 24 שעות ואל תהסס! מניסיון רב אני אומר באופן חד-משמעי כי הייעוץ הזה יציל אותך!

?הוגש כנגדך כתב-אישום האם יש לך סיכוי

קודם כל התשובה הכי כן ואתה לא לבד, בישראל, נכון ל-2018, משטרת ישראל הגישה 46,704 כתבי-אישום, ולא כולם הסתיימו בהרשעה.

במסגרת כתבה זו אנסה להעניק לך כלים מעשיים לצורך קבלת ההחלטות הנכונות.

1. קח נשימה ותבין שאתה לא צריך לקבל החלטות מהירות ומתוך לחץ. אמת, המצב לא נעים, אי-וודאות מטורפת, חששות, לאן הולכים, איך העניין יסתיים? האם אשב בכלא? מה יגידו הסובבים אותי? להסתיר? לשתף?

2. כן, שתף אדם קרוב שאתה מעריך וסומך על שיקול-דעתו, במצבים מלחיצים ולחוצים חשוב שיהיה לידך אדם נוסף. כך, לרוב, תוכל להימנע מטעויות.

3. כתב-האישום הוא רק "צד אחד למטבע". האמת שלך היא הצד השני ושום דבר לא סגור, לרוב בשלב ההחלטה להגיש את כתב-האישום למדינה אין את כל המידע שיש לך. החיסרון של המדינה הוא היתרון שלך וצריך לדעת היטב איך לנצל אותוו.

4. גם בשלב זה אפשר "לדבר" עם המדינה ולשכנע אותה שהיא טועה. הגשת כתב-האישום היא לא סוף הדרך אלא רק ההתחלה והמדינה יודעת זאת היטב. גם המדינה יודעת שלא יהיה לה קל להוכיח את המתואר בכתב-האישום (העדים עדיין לא נחקרו על דוכן העדים, היא לא יודעת את כל מה שהנאשם יודע ויש לו להציג ועוד) ולכן שווה לה להקשיב לך. 

5. המדינה לא מחזיקה בכל המידע שאתה יודע. חשוב להיות יצירתיים ולנסות למצוא כל פרט שיכול להוכיח את האמת שלך. בכדי לפוצץ בלון מספיקה סיכה קטנה.

6. אל תבזבז זמן יקר ואל תחכה לרגע האחרון. המועד שנקבע לך לדיון נראה רחוק אבל בכדי להכין את הצד שלך הכי טוב רצוי להתחיל לעבוד בלי לחץ. לעיתים ההגעה לחומרים חשובים שיכולים לעזור לך לוקחת זמן

 

לפגישת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות צור איתי קשר ב - 054-7724545